Světový pohár v biatlonu Holmenkollen: 29. 2. - 3. 3. 2024

7. podnik Světového poháru v biatlonu proběhne 29. 2. - 3. 3. 2024 v norském Holmenkollenu. Na programu jsou vytrvalostní závody, závody s hromadným startem, smíšená štafeta a smíšená štafeta dvojic. První zastávkou Světového poháru byl švédský Östersund, druhou rakouský Hochfilzen, třetí švýcarské Lenzerheide, čtvrtou německý Oberhof, pátou Ruhpolding a šestou italská Anterselva

Markéta Davidová v oblečení z kolekce ATEX BRISK, trénink, SP Holmenkollen.

Areál Holmenkollen u Osla patří mezi nejčastější pořadatele biatlonových závodů ve Světovém poháru. Závody se tu pořádají už více než 120 let a první Světový pohár v biatlonu zde proběhl v sezoně 1982/83. Šestkrát se zde také konalo Mistrovství světa v biatlonu, naposledy v roce 2016.

Program SP v biatlonu v Holmenkollenu 2024

Čtvrteční program byl kvůli husté mlze přesunutý na pátek. V pátek ve 12:30 začíná vytrvalostní závod žen a program pokračuje v 15:30 vytrvalostním závodem mužů. V sobotu proběhnou závody s hromadným startem žen a mužů. V neděli program zakončí smíšená štafeta dvojic a smíšená štafeta. Všechny závody můžete sledovat na kanálu České televize ČT Sport.

Program SP v Holmenkollenu

• Pátek 1. března: 12:30 Vytrvalostní závod žen (15 km) - závod přesunut ze čtvrtka, 15:30 Vytrvalostní závod mužů (20 km)
  • Sobota 2. března: 13:20 Závod s hromadným startem žen (12, 5 km); 15:20 Závod s hromadným startem mužů (15 km)
  • Neděle 3. března: 12:45 Smíšená štafeta dvojic; 14:45 Smíšená štafeta

Trénink na střelnici Holmenkollen.

Výsledky závodů SP v biatlonu v Holmenkollenu 2024

Výsledky vytrvalostního závodu žen (15 km), SP Holmenkollen (1. 3. 2024)

Pořadí: 1. Tandrevoldová (Nor.) 44:13,1 (1 tr. minuta), 2. E. Öbergová (Švéd.) +28,8 (2), 3. Lienová (Nor.) +32,0 (1), 5. Voborníková +1:08,6 (1), 10. Davidová +2:01,9 (3), 11. Jislová +2:03,1 (1), 45. Charvátová +4:25,1 (4)

Závod byl kvůli husté mlze odložen ze čtvrtka na pátek. Začátek vytrvalostního závodu žen byl stanoven na 12:30, start vytrvalostního závodu mužů byl posunutý na 15:30. "Podmínky se stále zhoršovaly a ani předpověď počasí se nijak nelepšila. Bylo riziko, že kdybychom závod zahájili, museli bychom ho uprostřed zastavit. To by byl nejhorší možný scénář," řekl ředitel závodů Borut Nunar. I v pátek byl závod nakonec kvůli nepříznivému počasí o půl hodiny posunutý.

Lucii Voborníkové se podařil nejlepší výsledek v kariéře. „Jsem moc ráda. Letos se mi žádný individuál nepovedl, tak jsem si řekla, že se s tím nebudu crcat. Jelo se mi dobře, šla jsem do toho s tím, že to prostě zkusím,“ komentovala Tereza. Na 10. místě skončila Markéta Davidová a na 11. Jessica Jislová. Všechny tři se tedy kvalifikovaly do závodu s hromadným startem.

Konečné pořadí vytrvalostních závodů (po 3 závodech): 1. Vittozziová 165, 2. Tandrevoldová 155, 3. Voigtová 150, 12. Voborníková 66, 13. Jislová 60, 23. Davidová 45

Výsledky vytrvalostního závodu mužů (20 km), SP Holmenkollen (1. 3. 2024)

Pořadí: 1. Laegreid (Nor.) 49:31,0 (0 tr. minut), 2. T. Bö (Nor.) +28,5 (1), 3. Christiansen (Nor.) +1:05,6 (1), 15. Krčmář +2:58,8 (1), 57. Mikyska +7:19,5 (5), 67. Hornig +8:20,9 (4), 78. Karlík +9:28,1 (7), 79. Mareček +9:36,5 (6).

Z českých závodníků dojel nejlépe Michal Krčmář, který se s jednou trestnou minutou umístil na 15. pozici. „Jel jsem maximum, co ve mně bylo. Na trati to nebylo dobré, asi se projevilo, že jsem po Novém Městě onemocněl. Takže jsem se trápil,“ komentoval Michal. Dalším závodníkům se nedařilo na střelnici.

Konečné pořadí vytrvalostních závodů (po 3 závodech): 1. J. T. Bö 195, 2. T. Bö 165, 3. Rees (Něm.) 137, 19. Krčmář 53, 50. Mareček 13

Výsledky závodu s hromadným startem žen (12,5 km), SP Holmenkollen (2. 3. 2024)

Pořadí: 1. Häckiová-Grossová (Švýc.) 35:46,3 (2 tr. okruhy), 2. Simonová (Fr.) +16,8 (4), 3. Jeanmonnotová (Fr.) +22,3 (3), 8. Voborníková +57,9 (1), 12. Davidová +1:11,3 (5), 28. Jislová +3:50,0 (4)

První polovinu závodu jela Markéta Davidová v čele. Po nepovedené stojce se však propadla. „Udělala jsem si možná špatnou polohu. Nevím, jestli jsem nebyla netrpělivá na spoušti,“ komentovala Markéta. Tereza Voborníková mezi tím předvedla nejlepší střelecký výkon a dojela na 8. místě.

Výsledky závodu s hromadným startem mužů (15 km), SP Holmenkollen (2. 3. 2024)

Pořadí: 1. Laegreid (Nor.) 37:52.0 (1 tr. okruh), 2. Doll (Něm.) +6.5 (2), 3. Nelin (Šv.) +9.9 (1), 23. Krčmář +2:13.6 (2).

Smíšená štafeta dvojic, SP Holmenkollen (3. 3. 2024)

Pořadí: 1. Arnekleivová, Christiansen (Nor.) 38:43,6 (1 tr. okruh + 8 dobíjení), 2. Magnussonová, Samuelsson (Švéd.) -0,1 (0+7), 3. Minkkinenová, Invenius (Fin.) -31,3 (0+6), 9. Jislová, Mareček (ČR) -1:56,7 (1+9)

Single mix tentokrát začínaly biatlonistky. Jessica Jislová startovala na 14. pozici a předávala Jonáši Marečkovi na 10., který se nevyhnul trestnému kolu. „Druhá půlka závodu byla lepší, ale stejně to nebylo ideální, chtěl bych aspoň jednu položku za nula. Snad to ještě zlepším,“ komentoval Jonáš.

Smíšená štafeta, SP Holmenkollen (3. 3. 2024)

Pořadí: 1. Francie (Simonová, Chauveauová, Fabien Claude, Fillon Maillet) 1:03:48,6 (0+6), 2. Švédsko (Brorssonová, E. Öbergová, Nelin, Ponsiluoma) -32,2 (0+8), 3. Norsko (Tandrevoldová, Lienová, T. Bö, J. T. Bö) -35,9 (1+10), 7. Česko (Voborníková, Davidová, Krčmář, Mikyska) -3:30,6 (1+13)

Michal Krčmář v čelence CZECHBIATHLON24, trénink, SP Holmenkolen.

Další závod Světového poháru proběhne 8. - 10. 3. 2024 ve Soldier Hollow Prohlédněte si celý program Světového poháru v biatlonu 2023/24.

• Přidáno: Únor 14, 2024
  • Kategorie: Biatlon